V tokratni obravnavi je sodišče namreč ugotovilo, da se je z družino, kjer so se spolne zlorabe odvijale preko četrt stoletja, v tem času ukvarjalo 28 pristojnih služb in več kot 100 uslužbencev, ki pa incestnega razmerja niso odkrili. V omenjenem obdobju sta obe žrtvi z lastnim očetom skupno zanosili kar 18-krat, rodilo pa se je sedem otrok.
Prav zato so se predstavniki lokalnih socialnih služb žrtvam incesta danes opravičili in priznali, da so grozljive dogodke preprosto spregledali, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Zlorabe so se začele leta 1981, ko sta bili žrtvi stari osem oz. deset let. Na sodišču je bilo danes predstavljeno poročilo o dogodkih, iz katerega je razvidno, da sta bili žrtvi s strani očeta, ki sta ga morali imenovati "gospodar", napadeni praktično vsak dan, kasneje pa ju je posiljeval dvakrat ali trikrat na teden. Če sta se očetovim nameram uprli, ju je pretepel, zbrcal, včasih pa celo ožigal z vžigalnikom.

Iz poročila je še razvidno, da se je družina v zadnjih 35 letih preselila kar 67-krat, predvsem z namenom, da družina navzven ne bi postala sumljiva in da javnost ne bi izvedela, kaj se dogaja za štirimi stenami njegovega doma. Primer mnogi enačijo z razvpitim avstrijskim primerom Josefa Fritzla.
Pošast iz Amstettna, kot so Fritzla mnogi poimenovali, je lastno hčer v ujetništvu zadrževal 24 let, rodila pa mu je tudi sedem otrok.